System kanadyjski
- Informacje ogólne

Chociaż wielu osobom technologia szkieletu drewnianego kojarzy się z budownictwem w oparciu o system kanadyjski, to tak naprawdę technika ta wywodzi się ze Szwecji - kraju o klimacie znacznie surowszym niż polski. Dowodzi to, iż domy wykonane tą techniką charakteryzują się bardzo dobrą ochroną cieplną, co jest trudne do uzyskania w innych technologiach, przy podobnych kosztach. Technologia ta jest tzw. technologią "suchą". Oznacza to, że nie wykonuje się betonowania i murowania (wyjątkiem są fundamenty). Dzięki temu prace budowlane można wykonywać niezależnie od pory roku (nawet zimą).

 

Budowa konstrukcji sprowadza się do montażu elementów przy użyciu gwoździ oraz metalowych łączników. Wyeliminowane są przerwy technologiczne, co znacznie skraca ogólny czas budowy. Budowa domów realizowana jest w szybkim tempie. System kanadyjski, wywodzący się ze Szwecji, umożliwia rychłą finalizację budowy, a tym samym wprowadzenie się do upragnionego domu.

 

Budowa domu - od podstaw do wykończenia deweloperskiego - szacowana jest na około 3 miesiące. Domy szkieletowe charakteryzują się także łatwością przebudowy i modernizacji. Bez większych problemów można dom rozbudować, w momencie gdy powiększa się rodzina, jak również wymienić instalację na nowocześniejszą